Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada Anahtar Görmek

 
Rüyada anahtar görmek, bir çok konuda kişinin ferahlaması manasına gelir. Rüyayı gören kişi, yakın zamanda çok sevineceği bir müjde alacaktır. Varsa eğer sıkıntılarından, üzüntülerinden kurtulacak, mutluluğu bulacak ve ferahlayacaktır. Dine olan inancı ve bağlılığının artacağı ve dualarının kabul olacağı şeklinde de yorumlanır. Ayrıca rüyayı gören kişinin dertlerine deva hastalığına şifa bulacağına da işaret edilir. Çok sayıda anahatara sahip olmakta kişinin saygınlığının, mal ve mülkünün artacağına işarettir.

Dini olarak rüyada anahtar görmek, kişinin Allah’ın kapısında huzuru ve doğru yolu aradığı şeklinde de yorumlanır.

Rüyayı gören kişi eğer anahtar ile bir kapıyı açıyor ise bu hayra yorulur. Kişi yeni fırsatlara, yeni mutluluklara doğru yola çıkmış ve önündeki kapıları tek tek açarak, baş koyduğu yolda istikrarla ilerlemiştir. Eğer anahtar ile bir kapı kilitleniyor ise, kişinin bilerek ve isteyerek fırsatlarını görmezden geldiğini, elinin tersiyle itip hayırsız yollara doğru ilerlediğine delalettir.

Kişi rüyasında dişsiz bir anahtar görüyor ise, bu kişinin hakkı olmaksızın yetim birine zulmetmeye, hakkı olmayan işlere karışmasına ve hayırlı olmayan bir yolda ilerlemeye başladığına işarettir.Anahtar kırık ise kişinin etrafında kötülüğünü isteyen ve dedikodusunu yapan iki yüzlü insanlar olduğunun işaretidir.

Kişi rüyasında anahtarını kaybettiğini görüyor ise, bu kişinin hayatı boyunca bilmek istediği bir konudan uzaklaşmasına ve ne kadar çabalarsa çabalasın onu asla elde edemeyeceğine işarettir.Kişi anahtarını bulamaz ise, bu çok istediği bir şeyi elde edemeyeceğine delalettir. Kişi sahibini bilmediği bir anahtar buluyor ise, yakın zamanda birinin sırrını öğreneceğine işarettir.

Genel olarak baktığımızda rüyada anahtar görmek, bolluk ve berekete, hayırlı bir eşe, başarılı bir işe, derman ve şifaya, duaların kabul olmasına ve huzura rivayettir.

Rüyada anahtar deliği görmek ise, kişinin etrafında kıskanç insanlar olduğuna ve onlar tarafından sürekli olarak gözlendiğinin işaretidir. Kişinin etrafında çok fazla samimiyetsiz insan olduğuna, bu insanların kişinin hayatını olumsuz yönde etkilediğine ve kişinin bu insanlarda hem kendini hemde sevdiklerini uzak tutması gerektiğine dair uyarmasına rivayettir.

 
 
Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz
rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 
 

Rüyanızın Yorumu

Kardelen Cetinkaya

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments