Rüyada Anahtar Aramak

Rüyada Anahtar Aramak

 
Rüyada anahtar aramak, içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulmak isteyen kişinin kendisine çıkış yolu aradığının, yardım veya çözüm beklediğinin işaretidir. Rüyayı gören kişi sıkıntılarından kurtulmak için sabırlı olmalıdır. İçinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulamıyor ise, kişinin yapması gereken şey bulunduğu ortamı değiştirmektir. İşi ile alakalı bir sıkıntısı var ise işini değiştirmeli, yakın çevresinden veya aileden kaynaklanan bir sorun ise kişi bir süre uzak durmalıdır. Rüyasında anahtar arayan kişinin aynı zamanda çevresine ve olaylara karşı da şüpheli davrandığına, güven konusunda sıkıntıları olduğuna da işarettir.

Kişi rüyasında karanlık bir yerde anahtar arıyor ise bu pek hayra yorulmaz. Rüyayı gören kişinin, hayallerine, beklentilerine asla sahip olamayacağına, sıkıntılarından kurtulmayacağına, işle ilgili tatmin edici bir mevkiye gelemeyeceğine, maddi sıkıntılar yaşayacağına ve bu durumu değiştirmek için gösterdiği çabanın yetersiz olduğuna rivayettir. Ayrıca karanlıkta anahtar arayan kişinin, kötü davranışlar sergilemeye meyilli olduğuna, etrafındaki insanların kişiyi hayırlı olmayan işlere yönlendireceğine delalettir. Kişinin en yakınlarından bile saklamak zorunda olduğu sırları vardır ve bunları daha iyi saklayabilmek için kötü yollara sapabileceği şeklinde yorumlanır.

Rüyayı gören kişi evinin içinde anahtar arıyor ise, bu aile içindeki çözümlenmemiş sorunlara işaret eder. Kişi eğer aradığı anahtarı buluyor ise aile içindeki sıkıntılı mevzuların çözüleceğine bolluk ve bereketli mutlu günlerin yaşanacağına rivayet edilir. Ancak kişi aradığı anahtarı bulamaz ise, bu hayra yorulmaz. Aile içindeki sıkıntılı mevzular çözümlenemeyecek ve gün geçtikçe daha sıkıntılı bir hal alacaktır.

Anahtar arayan kişinin aynı zamanda sıkıntılarından, dertlerinden uzaklaşmak için maneviyatını çözüm yolu olarak algıladığının ve bu sebepten koşulların ve zamanın uygun olmasını beklediğinin de bir işaretidir. Kişi hayatını doğru yola sokmak için ve beğenmediği özelliklerini değiştirmek için de çaba göstermekte bunun için de destek aramaktadır. Yani kişi bir yenilenme süreci içerisine girmekte, kendisine destek olabilecek, ona klavuzluk edecek bir ışık fırsat beklemektedir.

 
 
Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz
rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 
 

Rüyanızın Yorumu

Kardelen Cetinkaya

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments