Rüyada Amin Demek

Rüyada Amin Demek

 
Rüyada amin demek, kişinin içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulmak istemesine, Allah’a dua edip yalvarmasına, iç huzura kavuşacağına inanmasına rivayet eder. Kişinin kendini rahatlatmak, huzura kavuşmak, sıkıntılarından arınmak istemesine ve amin dedikten sonra istediği huzura kavuşacağına delalettir. Kişinin iyi, güzel, bereketli, temiz günlere yaklaştığının da habercisidir.

Bir başka yorum ise, rüyayı gören kişinin yaşamı boyunca her türlü nimetten faydalanacağına, hayattan beklentilerinin tamamını alacağına, kişinin bütün korkularının biteceğine, hastalıklarının son bulacağına, kişiyi mutsuz ve huzursuz eden tüm sorunların biteceğine delalettir. Ayrıca kişinin yeni fırsatlar elde edeceğine ve mucizelerle karşılaşacağına işarettir.

Rüyasında okunan bir duadan sonra amin dediğini gören kişi, yine huzura, sağlığa, bolluk ve berekete, sıkıntıların son bulup mutlu ve huzurlu günlerin yaklaştığına delalet eder. Kişinin bütün duaları kabul olacak ve hayırlı bir hayata doğru yol alacaktır.

Bir diğer yorum ise, kişinin hanesine bereketli günlerin geleceğini, hem ailesi için hem kendisi için huzurlu ve mutlu günlerinin olacağını, onları mutlu edecek haberlerin geleceğini ve bu güzel haberlerin hiç bitmeyeceğini rivayet eder. Ayrıca kişinin içinde bulunduğu maddi sıkıntıların biteceğine, yaşama sevincinin artacağına, her daim şükrederek hayırlı bir insan olacağına da işaret eder.

Rüyasında amin diyen kişi ayrıca dinini öğrenmeyi bir görev edinecek, bu konuda çokça eğitim alıp kendini geliştirecek, alim sayılabilecek kadar bilgili biri olacak ve çevresine bu konuda her daim destek olacak, onlara iyiyi, doğruyu, güzeli öğretebilmek için elinden geleni yapacaktır.

Genel olarak rüyasında amin dediğini gören kişi hayra doğru gitmektedir. Yaptıklarının ölçüsünü bilmekte, davranışlarını tartmakta, etrafındakilere saygı ve sevgi ile yaklaşmakta, iç huzura kavuşmakta, bütün sıkıntılardan uzaklaşmakta, dertlerin sorunların onu üzmesine izin vermemekte, güçlü durup hayata karşı bakış açısını değiştirip Allah yolunda ilerlemeye özen göstermektedir. Kendisine verilen nimetlerin değerini bilip, şükretmeyi kendine alışkanlık olarak edinmiş, edepli ve saygılı biri olarak tanındığına işaret edilir.

 
 
Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz
rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 
 

Rüyanızın Yorumu

Kardelen Cetinkaya

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments