Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek rüyası oldukça farklı mealler içermektedir. Rüyalar alemi çok geniş bir perspektife sahip olmak ile beraber karmaşık ve tabiri zor bir iştir. Ancak rüyanızın doğru mealini ve ne anlama geldiğini öğrenmeniz durumunda gelecek ile ilgili size önemli ip uçları sunar ve bu ip uçlarını değerlendirme fırsatı yakaladığınız zamanlarda bu fırsatlara karşı hazır olmanızı sağlayarak elinize geçen şansı doğru kullanabilmenizi ve bu fırsatlar ve şanslardan yararlanarak kazanımlar sağlamanızı ve belki de hayatınızı çok büyük ve önemli ölçülerde değiştirmenize olanak tanıyabilir. Bundan sebep bu uzun uzadıya makaleyi oldukça dikkatli takip edip sonuna kadar okumanız görmüş olduğunuz rüyanın gelecekte neye delalet edeceğini, ve neye alamet ettiğini öğrenmeniz açısından önemli bir yer tutmaktadır. Aynı zamanda uyku halindeyken görülmüş olan bazı rüyaların içindeki ayrıntılar da görülen rüyanın doğru ve net bir tefsiri için oldukça elzem olarak görülmektedir. Eğer sabah uyanıp kendinize geldiğinizde rüyanız hakkında fazla ayrıntı hatırlamıyor iseniz 5 dakika kadar zihninizi dinlendirip ardından gece uykunuzda ne gördüğünüzü hatırlamaya çalışmanız size bir takım ayrıntılar sunacaktır. Aşağıdaki makalede rüyanızın içinde hatırladığınız ayrıntıların tefsirini de inceleyebilir ve ona göre kafanızda net bir mana oluşturabilirsiniz. Son olarak şu bilgiyi de verdikten sonra rüyanın mealine ve ne manaya geldiği hususuna geçebiliriz.
Unutulmamalıdır ki rüya tabirleri ve tefsirleri herkesin yapabileceği kadar basit, kolay bir iş değildir. Doğru ve net tefsirler yapmak için kişinin ilim irfan sahibi olup bu konuda kendini geliştirmesi ve bu işten bir beklenti sahibi olmadan insanlara yardımcı olmak ve İslamı doğru tanıtmak ve yaymak için hayır işinde bulunan kimseler olmaları gerekmektedir. Her kaynaktan rüyanızın ne manaya geldiğine bakmanız pek sağlıklı olmadığı gibi çevrenizde de bu konular hakkında bilgisi olmayan kişiler ile rüyanızı paylaşıp meal beklemeniz pek doğru olmaz. Tarafınıza verilen yanlış bilgiler sizin endişeye kapılmanızı sağlayacağı gibi, sizi boş vaatler ve boş beklentiler içine de sokabilir. Gerekli ön bilgiyi sizlere sunduktan sonra rüyada altın görmek rüyasının ne anlama geldiğine, neyin alameti olduğuna ve gelecekte rüya sahibi kişiyi nelerin beklediğine hep birlikte göz atabiliriz.

 

Rüyanın Anlamı :  Rüyada altın görmek rüyalar aleminde rüya tefsiri ve manaları ile uğraşan rüya tabiri hocalarımız tarafından genel olarak ” gelecekteki aydınlık, kaygıların giderilmesi, kazanç ve sıhhat” olarak bilinip pek hayra yorulur. Bu rüyanın sahipleri genel olarak işe girerken korkan, çekinen, kaybedeceklerini göz önünden geçiren kimseler olabilir, bu kişiler önünde duran ve hakkıyla ve layıkıyla yerine getirmek şartı ile başarı sağlayabilecek olabilecekleri işleri görmezler. Görmemelerinin sebebi adım atmaktan çekinmeleri ve cesaretlerini tam olarak toplayamamış olmaları olabilir. Ancak rüyasında altın görmüş kimseler eğer gelecekte bir işe başlayacak olurlar ise bu işlerde başarılı olmaları mümkün kılınmaktadır, tabi ki girişecekleri bu işte disiplin, sabır, azim çok büyük elzemdir. Girişecekleri işte Allah onlara yardımcı olabilir, yeter ki bu rüya sahibi kişiler güzel ahlaklarından, güçlü imanlarından ve Allah yolunda elçi olmaktan vazgeçmeye dursun ve Allah’a ve onun yarattığı canlılara olan saygı ve sevgisini koruya dursun.
Aynı zamanda bu rüyayı görmüş kişiler daha önce karakterlerinde bazı özellikleri keşfetmemiş kişilerdir. Henüz farkına varmadıkları yetenekleri olabilir ve şu anda bilinmeyen özelliği keşfetmeleri halinde halk tarafından bilinirlik yakalayabilir ve insanların dikkatini üzerine çekebilir. Bu özellik bir yetenek olabileceği gibi bir konuya karşı duyulan iştah ya da bir konu hakkında uzman olabilecek kapasiteye sahip olmak da olabilir. Rüya sahibi kişi bu özelliğini veya yeteneğini keşfetmesi durumunda ise çevresi tarafından hoş karşılanma, bilinir kişi olma ve saygı duyulan, nasihat dinlenebilecek erdemde bir insan olma olasılığı da bir hayli yüksek olarak görülmektedir.

Rüyada Altın Görmek ve İş İmkanları : Rüyada altın görmek iş imkanı ile de yorumlanır, bir yerde toplanmış, kümelenmiş altınlar görmek aslında siz bekleyen bir işin olduğuna ama sizin henüz bunun farkında olmadığınıza delalet olarak yorumlanır.
Eğer rüyanızda bir altın bileziği kolunuza takıyor iseniz bir iş kapısı açılacağına yolunuzun ve işinizin açılacağına, iş kısmeti artacağına işarettir.
Eğer o bileziği bileğinizden çıkarıyorsanız var olan işinizde bir takım sıkıntılar yaşayacağınıza veyahut işinizden ayrılacağınıza işaret olarak görülmektedir.
Eğer bir insan size külçe bir altın veriyor ise tanımadığınız ya da çok samimi olmadığınız uzaktan bir akraba ya da halktan bir insanın sayesinde işinizde yükseleceğine veya terfi alacağınıza delalet eder.
Eğer siz bir kişiye altın veriyor iseniz bulunduğunuz iş yerinizde veya iş yerinize var ise çalıştırdığınız insanlara daha faydalı olacağınıza, iş yeriniz yok ise iş yeri sahibi olup yanınızda insanlar çalıştırıp onlara faydalı olacağınıza delalet olur.
Eğer rüyanızda bir yerden altın çıkartıldığını görüyor iseniz hiç ummadığınız bir yerden bir miktar toplu para sahibi olacağınıza veyahut bir mirasa konacağınıza işaret eder.

 

Rüyada Birinin Altın Vermesi

Rüyada birinin size altın vermesi pek farklı tabir ve mealler içermektedir. Ayrıca rüyanın içindeki ayrıntılar da görmüş olduğunuz rüyanın doğru ve net olarak tefsir edilmesi için büyük önem taşımaktadır.
Rüyada gerçek hayatta vefat etmiş bir kişinin size altın vermesi ve sizin o altını almanız tez vakitte bütün kaygılarınızın sona ereceği ve yolunuza aydınlık bir kapı açılacağı şeklinde rivayet görür.
Eğer gerçek hayatta yaşayan birisi size külçe ya da toplu olarak altın veriyor ise bu iş hayatınızda yükselme fırsatı yakalayacağınız şeklinde delalet görür. Bu fırsat sonucunda terfi alınabilir, yüksek bir mertebe sahibi olunabilir ya da kendi işinizi kurup patron olma ve başarı yakalama şansına erişebileceğiniz şeklinde yorumlanmaktadır.
Aynı zamanda eğer rüya sahibi bir kadın ise ve bir erkekten altın almış ise bu rüyanın meali ve yorumu : rüya sahibi kadın kişinin bir erkek ile gizli ve yasak bir aşk yaşayacağı şeklinde de yorumu yapılmaktadır.

Rüyada Altın Dağıtmak

Rüyada altın dağıtmak rüyası da rüya alimleri tarafından pek çok farklı şekillerde yorumlanmıştır ancak genel olarak kişinin gönlünün bol olmasına ve efendi bir karaktere sahip olmasına delalet olarak görülmüş olabilir. Aynı zamanda her kim bu rüyayı görmüş ve rüyasında birilerine altın dağıtıyor ise bu kişi gerçek hayatında tez vakitte borçlarından sıyrılabilir ve omuzlarındaki yükü atarak hafifleyebilir.
Eğer rüya sahibi kişi rüyasında başkalarına saf altın yerine işlenmiş, bozuk, yamuk veya dağılmış altın veriyor ise o kişi gerçek hayatında bir takım insanlar ile anlaşmazlığa düşebilir, kavga gürültü çıkabilir ve rüya sahibi kişinin bundan başı ağrıyabilir şeklinde yorumlanır.

 

Rüyada Altın Para Basmak

Rüyada altın para basmak rüyası rüya tefsirinde bulunan rüya tabiri hocalar tarafından dine dönüş veya din ile bütünleşme şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin imanının artıp güçleneceğine ve dini vazifelerini yerine getirmek için çabalayacağına, güzel ahlaka bürüneceğine ve çevresinden de çok olumlu tepkiler alacağına delalet olarak görülür.

 

Hamile Kadının Rüyada Altın Görmesi

Hamile kadının rüyada altın görmesi rüya alimi hocalar tarafından doğacak olan bebeğin cinsiyeti ile ilgili bilgi içeren rüya olarak bilinir. Görülmüş olan bu rüya doğacak olan bebeğin hayırlı bir evlat olacağına ve bir kız çocuğu olacağına delalet eder. Bilindiği üzere rüyada görülen altını bir kadının görmesi çok daha hayırlıdır. Görülen bu rüya da bebeğin büyüdüğünde hayırlı bir evlat olacağına ve cinsiyetinin kız olacağına delalet etmektedir.

 

Rüyada Altın Saklamak

Rüyada altın saklamak görmek rüyalar aleminde sır rüyası olarak bilinir. Her kim rüyasında altın sakladığını görmüş ise o kişi ileride ondan saklanan çok büyük sırlar öğrenecek demektir. Bu sırlar rüyayı gören kişinin yararına olacağı gibi onun zararına da olabilir, ancak yaşamını büyük ölçüde değiştireceği rivayet edilir.

 

Rüyada 5 adet Altın Bulmak

Rüyada 5 adet altın bulmak hayırlı bir rüya olarak bilinmekte ve rüyalar aleminde öyle anılmaktadır. Görülmüş olan bu rüya, rüya sahibi kişinin yakın zamanda namaza ve niyaza başlayacağı şeklinde rivayet edilir.

 

Rüyada Altın Bulmak Görmek

Rüyada Altın Bulmak Görmek rüya meali ile uğraşan rüya tabiri hocalarımız tarafından pek çok manaya delalet olarak gösterilir. Bunlardan bazıları şu şekildedir.
1- Rivayete göre rüyasında altın bulan kişi define işleri ile uğraşıyor ise toprak altından çok değerli bir şey çıkarması an meselesidir.
2- Rüyada sadece 1 adet altın görmüş iseniz bunun anlamı : yakın bir zamanda bir konuda şahitlik yapmanız gerekliliğidir, bu sizin ile doğrudan alakalı olmasa da sizi de ilgilendiren bir durumdur.
3- Rüyada altın bulduktan sonra o altının kaybolması ya da erimesi rüya sahibi kişinin annesinin bir durum yaşayacağını ve kişinin annesinin durumuna oldukça üzüleceği şeklinde rivayet görülür.

 

Rüyada Altın Bilezik Görmek

Rüyasında altın bilezik gören kimse hiç beklemediği bir anda bir fırsat yakalar ve bu fırsatı doğru kullanabilir ise eline yüklü miktarda toplu para geçer. Aynı zamanda bu rüyanın tam tefsirini sitemizden de okuyup öğrenebilirsiniz.
 

Rüyada Sahte Altın Görmek

Rüyada sahte altın görmek rüya yorumcuları hocalarımız tarafından bir işi son anda kaçıracak olmak diye tefsir edilir. Rüyanın sahibi kişi gerçek hayatında uzunca zamandır kovaladığı bir işi tam bitirdim ve elde ettim derken elinden avucundan kaçırarak üzüntü yaşayabilir ve hayal kırıklığına uğrayabilir şeklinde tefsiri yapılmaktadır.

 

Rüyada Altın Ev Görmek

Rüyada altın ev görmek hayırlı olduğu kadar sıkıntılı da bir rüya olarak bilinir. Eğer rüya sahibi kişi bir başkasının evini ya da tanımadığı bir yerdeki evi altından görmüş ise bu zenginliğe delalet ederken kendi evini altın olarak görmesi kısa süre içerisinde evinde yangın çıkabileceğine delalet eder.

 

Rüyada Altın Kıyafet

Rüyada altın kıyafet görmek eğer rüya sahibi kişi bekar ise hayatına girecek kişinin onun statüsünden ya çok yukarıda ya çok aşağıda biri olacağına delalet eder. İzdivaçta bulunacağı kişi rüya sahibi kişiye denk olmayabilir şeklinde rivayet görülür.
Eğer rüya sahibi kişi bekar değil ise bu da onun bir badire atlatacağına ancak bu badireden zararsız bir şekilde kurtulacağına delalet eder.

 

Rüyada Altın Külçesi Görmek

Rüyada altın külçesi görmek rüyası iki farklı tefsir ve meal barındırmaktadır. Eğer rüya sahibi kişi altın külçesi içinden alıyor veya rüya sahibi kişiye o külçe içinden altın veriliyor ise bu onun yakın zamanda işinde mevki, mertebe alacağına veya büyük oynayıp kendi işini kurup patron olacağına delalet eder. Eğer rüyayı gören kişi altınlara ulaşamıyor ise bu onun için gerçek hayatta maddi zarar demektir.

 

Rüyada Ellerin Altına Dönüşmesi

Rüyada ellerin altına dönüşmesi maddiyat ile açıklanabilir, her kim böyle bir rüya görmüş ise bu o kişinin parasal anlamda elinin zayıflayacağı şeklinde yorumlanır.

 

Rüyada Altın İşçisi Görmek

Rüyada altın işçisi görmek sizin bu sıralar biraz tembel olmanız ile ve işlerinizi ağır yapmanız ile alakalı olarak görülmüş olabilir. Aynı zamanda bir diğer meali de size bir çok konuda yardımcı olacak bir dostunuzun olduğu şeklinde söylenebilir.

 

Rüyada Altın Eşyalar Görmek

Rüyada altın eşyalar görmek önünüzdeki yolda size açılacak bir nur kapısının olduğuna delalet eder. Her kim rüyasında altın eşya veya eşyalar görmüş ise o kişi yakın zamanda iyi bir döneme girebilir ve bu dönemde hayatı olumlu yönde etkilenebilir.

 

Rüyada Altın Ziynet Eşyaları Görmek

Rüyada altın ziynet eşyaları görmek genel olarak olumlu haberler alınmasına yorumlanır.

 

Rüyada Altın Gerdanlık Görmek

Rüyada altın gerdanlık görmek kadın erkek fark etmeden hoş zamanların geleceğine delalettir. Aynı zamanda rüya sahibi kişi bekar ise izdivaç evli ise eşi ile daha da yakınlaşmasının işareti olarak kabul edilir.
 

Rüyada Altın Yüzük Görmek

Rüyada altın yüzük görmek ya da rüyada altın yüzük takmak evliliğin habercisi niteliği taşımaktadır. Rüya sahibi kişi izdivaç halinde ise evliliğe eğer yalnız ise izdivaç yolu başlayacağına yorumlanır.
 

Rüyada Altın Kolye

Rüyada altın kolye bereket ile yorumlanır ve rüya sahibi kişinin yapacağı işlerden alnının akıyla çıkacağına ve bereketin onun üzerinde olacağı şeklinde tabir edilir.
 

Rüyada Sandıkta Altın Görmek

Rüyada sandıkta altın görmek yeni ganimetler elde edeceğinizin habercisidir. Her kim rüyasında sandık ya da sandık gibi kapalı kutular içinde altın görmüş ise yakın zamanda mal mülke konabilir, eğer sandığın içinden altın alınmış ise bu daha da hayırlı bir rüya olarak bilinir ve süreci hızlandırır.
 

Rüyada Altın Yemek

Rüyada altın yemek görmek rüya tefsiri yapan hocalar tarafından tutumluluk ve birikim olarak yorumu yapılır. Bu rüyanın tefsiri birikimlerinizin artacağına ve ileride bu sayede toplu para elde edeceğinize yorumlanır.
 

Rüyada Altın Kaybetmek

Rüyada Altın Kaybetmek rüya alimlerine göre pek hoş bir rüya değildir. Rüya meali yapan hocalarımız bu rüyanın, rüya sahibi kişinin din ile arasının açık olduğu anlamı taşıdığını belirtmekteler. Rüyanın sahibi kişi dini vecibelerini yerine getirmiyor olabilir.
Aynı zamanda bu rüyanın bir diğer meali ise ileride yapılacak yanlış harcamalar ile para kaybetmek ve israf sonucu dar duruma düşmek olarak yorumu yapılır. Ve buna delalet eder.
 

Rüyada Allah Yazılı Altın

Rüyada Allah Yazılı Altın hayırlı bir rüya olarak bilinir. Rüyada Allah yazısı başlı başına hayırlara, güzelliklere, yeni umutlara gebe bir rüya anlamı taşır iken bu yazının altın üzerine işlenmiş olması rüya sahibini çok güzel günlerin beklediğinin habercisi niteliğindedir.

 

Rüyada Altın Görmek Psikolojik Anlamı

Rüyada Altın Görmenin psikolojik anlamı sizin kendinizi zengin bir yaşama layık görmeniz ile alakalıdır. Bilinçaltınızda zengin olma güdüsü size bu rüyayı göstermiş olabilir. Çok çabalıyor ve bir türlü hak ettiğinizi alamıyor oluşunuz da bu rüyayı görmenizi tetikleyen yegane temel unsurlardan biri olarak görülebilir. Aynı zamanda hayatınıza yeni bir amaç girmesi de bu rüyanın görülmesinde etken rol oynayabilir. Lakin psikolojinizde anormal bir durum gözükmese de bazen hırslarınızın kurbanı olabilirsiniz, buna dikkat etmeniz ve ona göre hayatınızı yaşamanız sizin için daha sağlıklı bir karar olabilir.

 

Rüyada Altın Madeni Görmek

Rüyada altın madeni görmek başarıyı ve zenginliği sembol eder. Rüya sahibi kişi maddi veya manevi olarak kendisini zengin bir kişi olarak görür ve hayatının akışından zaman zaman olmasa da genel olarak memnun bir kimsedir

 

Rüyada Altın Tozu Görmek

Rüyada Altın Tozu Görmek rüya sahibi kişinin gerçek hayatında verdiği kararlar sonucu yaşadığı ayrılıkların ya da kestiği ilişkilerin pişmanlıklarını çekiyor oluşu ile ilgili görülmüş bir rüya olabilir. Pişmanlık barındırır ve elden de bir şey gelmiyor oluşu rüyanın sahibini derinden üzmektedir.

 

Eğer meali tam olarak kafanızda oturtamadı iseniz Ana Sayfadan Rüyanı Gönder ( yeşil ) butonuna tıklayarak bize rüyanızı gönderebilir ve hocalarımıza görmüş olduğunuz rüyayı tefsir ettirme şansı bulabilirsiniz. Rüyada Altın Görmek rüyası buraya kadardı. Sizler de sabah kalktığınızda bu rüyadan sonra vücudunuzda ter ile uyanmış iseniz sabah duşa girip vücudunuzdan o teri atarak rüyanızın hayra yorulmasında kendinize yardımcı olabilirsiniz.

 

 

Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Rüyanızın Yorumu

Rüya Tabirleri Cc

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments