Rüyada Altın Bulmak

 

Rüyada Altın Bulmak

Rüyada Altın Bulmak görmek rüya alemi dünyasında görülmüş olan rüyaların tefsir ve mealleri ile uğraşan rüya alimi hocalarımız tarafından rüya sahibi kişi erkek olması durumunda kötü bir dönemin başlayacağının haberine, hüzne, hüsrana, mutsuzluğa ve kedere yorulduğu gibi rüya sahibi kişi bir kadın olması durumunda ise mutluluğa, kısmete, güzelliğe, neşeye, sevince ve hikmete varılacağı şeklinde yorumu yapılmaktadır. Bilindiği üzere rüyada görülen altın genel olarak rüya sahibi erkek ise kötü sonuçlara gebedir, rüyayı gören kişi bir hanım efendi ise görülmüş olan bu rüya çok güzel bir geleceğin habercisi olabileceği gibi, mutlu, neşeli ve kedersiz güzel bir yaşamın başlangıcının müjdesi de olabilir. Rüyasında altın gören kişilerin sayısı bir hayli fazladır ve bu kişilerin rüyalarının doğru ve net yorumlanması ve tefsir edilebilmesi için rüya sahibi kişilerin görmüş oldukları rüyaların içindeki ayrıntılar büyük bir önem taşımaktadırlar. Misal olarak rüyada bir kişiye altın hediye etmek çok güzel manalara gelebildiği gibi rüyada altın bulmak da bir erkek için çok kötü manalar taşıyor olabilir. Bundan dolayı görülmüş olan rüyanın ayrıntısı oldukça önemli bir durumdur.
Aşağıdan rüyanızda görmüş olduğunuz ayrıntıların da tefsirlerini öğrenip rüyanızın neye delalet ettiğini net bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Eğer bu makale sizin kafanızdaki soruları cevaplaması için yeterli olmaz ise Ana Sayfamızdan ” Rüyanı Gönder ” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz rüyanızı bize yazabilir ve bizzat hocalarımızın okuyup yorumlayacağı tefsiri tekrar Ana Sayfamızdan ücretsiz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Rüyada Altın Bulmak Ne Anlama Gelir ?

Rüyada altın bulunması yukarıdaki makalede de belirtildiği üzre bir kadın için pek hayırlı ve güzel, neşeyi, sevinci, mutluluğu ve aydınlık bir geleceğe açılan kapıyı temsil ettiği gibi, bu rüyayı bir erkeğin görmesi durumunda ise ; kederi, hüznü, sıkıntıyı, acıları, üzüntüyü temsil ediyor olup rüya sahibine zorlu bir dönemin başlayacağının haberini vermektedir.

Rüya sahibi kadın: Ummadığı bir anda beklemediği bir haber alarak sevince boğulabilir ve bu haber rüya sahibi kadın kişisinin hayatını değiştirip onu hem maddi hem manevi yönden yukarıya çekebilir. Rüyayı gören kadın müjdeyi getirecek kişiyi hiç bir şekilde tanımıyor olabilir veya müjdeyi getiren kişiyi çok uzaktan tanıyor olup pek görüşmediği bir kimse olabilir.
Bunun ile beraber rüya sahibi kadın yakın bir zaman dilimi içerisinde eğer yalnız ve bekar ise hoş sohbetler edebileceği biri ile karşılaşabilir ve bu hoş sohbetler sonucu rüyayı gören kadın kişisi bir izdivaçta bulunabilir ve eğer kişi güzel ahlakını ve temiz imanını korur ise bu izdivaç nihayete ererek evlilik kapısına doğru gidebilir şeklinde delalet edilir.
Genel olarak eğer bir hanım efendi rüyasında bir yerlerde altın bulmuş ise bu rüya, rüyayı gören kişinin gündelik hayatında hayırla sonuçlanacaktır ve güzel şeylerin olabileceğinin habercisi niteliği taşımaktadır.

Rüya sahibi erkek : Rüyada altın bulmak rüyasını bir erkek kişi görmüş ise bu rüya o kişi için pek hayırlı sonuçlar doğurmaz. Görülmüş olan bu rüya, rüya sahibi erkek kişisinin yakın zamanda kötü bir döneme başlayacağı ve hayatında kötü bir devire giriş yapacağının alameti şeklinde yorumlanır. Bu dönem kişiyi bunalıma ve hüzne sürükleyebilir. Ancak rüyanın sahibi erkek kişi eğer sükunetini devam ettirip, bu kötü süreçte mantığı ile ve aklı ile hareketlerde bulunup Allah’a isyan etmeden sakin kalmayı başarabilir ise bu dönem geçici olup bitecektir. Ve bu dönemin sonunda rüya sahibi kişiyi güzel bir sürpriz ve müjde beklemektedir. Bu kişi tekrar ayağa kalkarak güzel, temiz ve neşeli hayatına kavuşabilir.

Görülmüş olan bu rüyadan sonra sabah vücutta ter vuku bulmuş ise rüyanın hayra yorulması için rüya sahibi kişinin uyandığında vücuduna su tutup terden arınmalı ve temizlenmesi hasıl olur.

 

Rüyada Altın Bulup Bozdurmak

Rüyada altın bulup bozdurmak görmek rüyalar aleminde rüya tefsiri yapan hocalarımız tarafından kötü bir rüya olarak bilinip pek hayra yorulmaz. Bu rüya genel olarak eldeki değerli bir şeyi kaybetmeye yorulur. Rüyayı gören kişinin ileride düşünmeden atacağı adım ile pişman olması muhtemel bir iş de bulunabilir. Görülmüş olan bu rüya da uyarı mahiyeti taşıyor olmak ile beraber rüya sahibi kişinin ileride atacağı adımları gözden geçirmesi ve uygun adımlarda bulunması onun için en hayırlısı olacaktır. Eğer rüya sahibi kişi dikkatini koruyup sağlıklı kararlar verip olumlu adımlar atar ise böyle bir durum mevzu bahis olmaz ve rüyayı gören kişinin başına kötü bir iş gelmez.
Aynı zamanda rüyada altın bulup bozdurmak rüyasını gördükten sonra rüya sahibi kişi sabah uyandığında eğer vücudunda ter ile karşılar ise o teri vücudundan akıtmalı, duşa girip temizlenmelidir. Vücudundaki teri akıtmak rüya sahibi kişi için rüyanın hayır olmasına yardımcı olacak bir etken olarak görülür.

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altına ulaşamamak görmek rüyası rüya yorumlarında bulunan rüya alimi hocalarımız tarafından bir şeyin çok istenmesi şeklinde açıklık görüp hayra yorulur. Bu rüya rüya sahibinin geçmişten bugüne sürekli arzu ettiği bir iş, bir nesne bulunması ile alakalı görülmüş olabilecek bir rüya mahiyeti taşıdığı gibi rüya sahibi kişinin geçmişten bu güne ne kadar disiplinli ve özverili çalışıp çalışmadığı ile alakalı olarak arzu ettiği şeyi hak edip hak etmediğinin karşılaştırmasının rüyayı gören kişi tarafından yapılması gerektiğinin alameti olarak görülmüş olabilir. Yani kısaca anlatmak gerekir ise : rüya sahibi kişi arzuladığı şeyi yeterince isteyip istemediğini kendisine sorması gerekir. Eğer bir işi fazlası ile istiyor ise o iş için gerekli teferruatları yapmalı ve elinden ne geliyor ise fazlası ile ortaya koymalıdır. Eğer bu şekilde bir iş güder ise Allah ona yolunda yardımcı olur. Ancak rüya sahibi kişi istedikleri ve arzuladıkları şeyler karşısında hiç bir somut bir şey yapmıyor ve çaba göstermeyip sadece düşlüyor ise arzu ettiği şeyin gerçekleşmesi güç olabilir. Bunun ile birlikte unutulmamalıdır ki Allah çalışan ve kafasındaki için çabalayan, kovalayan, emek ve güç sarf eden kullarını sever ve onlara yolunda yardımcı olur. Rüya sahibi kişiye verilmesi gereken tavsiye ise kendisini bu konuda motife etmeli ve hiç bir şeyden çekinmeden hedefine odaklanması yönünde olacaktır. Eğer böyle bir konsantre ile işinin üstüne gider ise yakın bir zamanda olmasa bile kısa vade de kafasındaki şeye ulaşabilir ve onu yakalayabilir. Her kim hayallerinin peşinden koşacak olur ise onun yatması, tembellik yapması, bir hamle yapmaması hasıl olmaz. Sonuna kadar mücadelesini sürdürmesi ve kararlık ve ivedilik ile baş koyduğu yolda ilerlemesi hasıl olur.

Aynı zamanda görülmüş olan bu rüyadan sonra rüya sahibi kişi terleyerek uyanmış ise kendisini duşun altında sokmalı ve sabah uyanır uyanmaz o teri vücudundan atmalıdır. Bunun yapılması görülmüş olan rüyanın hayra yorulması açısından önemli bir yer tutmaktadır. Her kim rüyasından terleyerek uyanmış ise o kişi vücudundan o teri temizlemeli ve pislikten arınmalıdır. Bu şekilde vücudunu temiz tutarak rüyasını hayra yorabilir.

Eğer rüya sahibi kişi rüyasından panik ile uyanmış ise bu kişinin yapması gereken sabah mutfağa gidip ılık bir su içmek ve su içerken ihlas suresini okumak olacaktır. Okuduğu sure sayesinde Allah’a yakınlaşan rüya sahibi kişi paniği beyninden, zihninden ve vücudundan attığı gibi kendisini Allah’a yakın hissedecek ve kötü rüyalar görmesinin de önüne engel koymuş olacaktır.
Bazı durumlarda sık sık peş peşe kötü rüya görmek insan psikolojisi ile de alakalı bir durum olabilir. Böyle zamanlarda yapılması gereken şeylerin başında akıl sağlığını korumak, mantıklı hareket etmek ve düzenli bir gündelik yaşam oluşturmak olacaktır. Rüya sahibi kişinin uykusu düzensiz bir biçime büründüğünde, kötü bir gün geçirdiğinde ya da ruhsal olarak sıkıntılı bir döneme girdiğinde peş peşe ve arta arta kötü rüyalar görmesi muhtemel ve kaçınılmaz bir son olmak ile beraber onun psikolojisini daha da kötüye yorarak olumsuz şeylerin belirmesine sebebiyet verebilir ve hayat standartlarını da aşağıya doğru çekebilir. Bu sebeplerden ötürü her zaman sükuneti koruyarak düzenli bir hayat geçirmek ve sakin kalıp zor zamanlarda dahi mantıklı adımlar atarak hayatımızın kalitesini çok yukarılara çekebilir ve mutlu, neşeli ve sağlıklı bir rüya görebiliriz.

Bilindiği gibi rüyalar ve gündelik yaşam iç içedir ve birbirlerini tetiklemek ile meşguldürler. Her kim gündelik yaşantısında stres, sıkıntı ve baş ağrısı ile hezeyan olmuş ise o kişi akşam başını yastığa koyduğunda rahat uyuyamaz ve uykuya dalarken psikolojisi de onu normal kılmaz. Bu sebepten ötürü kötü rüyalar hatta kabuslar görülmesinin de önü açılmış olur ve uyuyan kişi için kötü rüya görülmesi muhtemel bir duruma kavuşur. Bundan dolayı gece yatağa girdiğimizde yastığa başımızı koymadan önce kendimizi motife etmeli ve sakinliğimizi koruyarak kendimize telkinde bulunmalıyız. Dua bu durumlarda oldukça işe yarar. Ellerimizi açıp yaratan Allah’a sığındığımız da o ve melekleri bizi koruyacaktır ve bize merhamet gösterecektir. Aynı zamanda içimiz ferahlayacak ve daha tatlı, daha huzurlu ve daha sağlıklı bir uyku vücutta vuku bulacaktır.

 

 

Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Rüyanızın Yorumu

Rüya Tabirleri Cc

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments