Rüyada Allah Demek

Rüyada Allah Demek

 
Rüyada Allah Demek rüya tabiri meali yapan hocalarımız tarafından pek iyi bir rüya olarak bilinip oldukça hayra yorulur. Rüya sahibinin her ne kadar ibadetlerinin tamamını tam olarak yerine getiremese de gönülden ve kalben dinine bağlı, imanı yerinde kimse olduğuna delalet eder. Bu kişi rüyasında Allah dediyse içindeki Allah sevgisi söyletmiş demektir ve görülen rüya da kişinin yaratanına olan bağlılığından ötürü görülmüştür. Her kim böyle bir rüya görmüş ise o kişinin dışarıdan belli olmayan imanı içindedir ve rüya sahibi kişi dinini içinde yaşıyor demektir.
 
Aynı zamanda rüya sahibinin güzel ahlaklı bir kimse olduğuna da delalet göstermektedir. Rüya sahibi kişinin İslamiyet aşkı her ne kadar çevresi tarafından bilinmese de o kişi Allah’a bağlı bir kimsedir. Bu kişi halkın içinde yardıma muhtaç fakir kimselere acıyor ama maddi imkansızlıklardan ötürü yardım edemiyor da olabilir. Halkın içinde yer alan ve karnı aç, gariban kimseler rüyayı gören kişinin oldukça canını sıkmakta ve kişiyi fazlası ile üzmektedir. Rüyayı gören kişi dünyanın gelmiş olduğu hale, para hırsına, yapmacık ilişkilere ve nankör insanlara karşı hicap duymak ile beraber zaman zaman yaşama isteğini dahi kaybediyor olabilir. İnsanlarda samimiyet arıyor ve aradığı samimiyeti bir türlü bulamıyor olabilir. Dünyada bu kadar fakir, gece aç uyuyan, yardıma muhtaç insan varken hatta daha acınası bir durum olan karnı aç çocuklar varken bu kadar zenginin olmasına ve bencil yaşamasına da anlam veremiyor olabilir. Rüya sahibi kişi bu gerçekler ile yüzleşmekten üzüntü duyan ve bunları içine sindiremeyen bir kimsedir.
 
Rüyayı gören kişi ileride yapacağı bir takım işlerden sonra maddi açıdan rahata erebilir ve bu paranın bir kısmını hayır işlerinde kullandıktan sonra Allah’ın bereketini üzerine alabilir ve bolca sevap işlemesi yakındır. Yeter ki rüya sahibi kişi yüreğindeki imanı, merhameti, şefkati ve insan sevgisini kaybetmesin ve Allah’ın yolundan ayrılmasın. Allah onu her daim sever ve kollar.

 
 
Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz
rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 
 

Rüyanızın Yorumu

Rüya Tabirleri Cc

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments