Rüyada Alim Görmek

Rüyada Alim Görmek

 
Rüyada alim görmek rüya tabiri yapan hocalar tarafından hayra ve ilime yorumlanmaktadır. İyi bir tahsil hayatına delalet etmek ile beraber ilimin ışığında öğrenme, ufku genişletme ve çevreye ışık saçma anlamı taşımaktadır. Biraz daha açacak olur isek rüyada görülen alim rüya sahibi kişinin çevresi tarafından saygınlığının, değerinin, bilinirliğinin artması ve etrafından itibar görmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Bu itibarın kaynağı ise rüya sahibi kişinin ilim öğrenmiş olması ve eğitim hayatında başarılı bir kişi olacak olmasıdır. Bu kişi çevreden gelen sorulara mantıklı cevaplar sunabilir ve vermiş olduğu öğütler ile o kişilerin açmazda olan sorun ve sıkıntılarını çözüp onları rahata kavuşturabilir. Bu yüzden rüyada alim görmek pek hayırlı bir rüya olarak tasvir edilir.
Aynı zamanda bu rüya kişinin gerçek hayatında yaşanmışlıklardan elde ettiği tecrübelere de delalettir, bu kişi yaşanmışlıkların ona kattığı birikim sayesinde ileride başına gelebilecek olaylar karşısında aklı ve sükuneti ile hareket edip çoğu şeyin üstesinden gelebilecek kudrette demektir.
 
Bu rüyanın tefsiri yakın bir zamanda da gerçekleşebilir uzak bir zamanda da gerçekleşebilir. Ancak genel olarak rüyada alim görmek kişinin mantığına, iktisadına ve güzel ahlakına yorumlanır. Bu kişi bilgi birikimi, ahlakı ve ilimin ona kattıkları sayesinde çevresine ışık saçıyor ve sevilen bir insan olarak anılıyor demektir. Halk tarafından sevilip sayılan ve nasihat almak için ayağına gidilen kişilerin de rüyada alim görmesi pek olasıdır.

 

Rüyada Alim ile Konuşmak

 
Rüyada görülen alim oldukça hayırlı olsa da rüyada bir alim ile konuşmak pek hayırlı bir iş olarak görülmez. Rüya sahibinin bir kaç konuda üst üste yanılacağını, yanlış kararlar vereceğini ve hüsrana uğrayacağını, üzüntü çekeceğini işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin çevresindeki insanlara karşı güvenini kaybetmesi de olasıdır. Her kim rüyasında alim ile konuşmak görmüş ise bu kişi gerçek yaşantısında alacağı kararları ve yapacağı seçimleri bir kaç kere düşünmeli ve sağlam adımlar ile ilerlemelidir. Aksi takdirde kişinin bünyesine üzüntü hakim olabilir.

 

Rüyada Alimin Elini Öpmek

 
Rüyada alimin elini öpmek ; eğer alim ile konuşulmamış ise ve rüya diyalogsuz sürmüş ise pek hayırlıdır ve ilim, irfan ve iktisat sahibi olunacağına delalet eder. Bu rüya kişinin öğrenmeye açık olduğunu ve eğitim sürecinin başladığının habercisidir. Her kim böyle bir rüya görmüş ise ufku açılmış ve tecrübe ve birikim yapmaya hazır demektir.

 

Rüyada Alim olmak

 
Rüyada alim olmak ; her kim kendisini rüyasında alim olarak görmüş ise bu kişinin geleceği aydınlık ve huzurlu bir hayat sahibi olacak demektir. Rüyada alim olmanın bir kaç tefsiri olsa da temel olarak aklı başında bir kişinin görmüş olabileceği bir rüyadır ve bu rüya kişinin geleceğinin parlak olmasının alameti olarak görülmüştür. Rüya sahibi kişi gelecekte saygın, itibar sahibi ve güvenilir bir kimse olacaktır.

 
 
Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz
rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 
 

Rüyanızın Yorumu

Rüya Tabirleri Cc

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments