Rüyada Alev Görmek

Rüyada Alev Görmek

 
Rüyada alev görmek rüya alimlerince hayra yorumlanmaktadır. Başlarda kötü gidecek olan bir işin daha sonrasında düzelerek iyiye gideceğini ve hedefe ulaşılacağını işaret eder. Rüya sahibi kişinin büyük bir işe girişmek üzere olduğunu ve bu iş üzerinde oldukça uzun bir süredir düşündüğünü, kafa patlattığını ve hayallerini bu işin başarısına bağladığını gösterir. Görülen bu rüya da bu işin akıbeti hakkında bilgi vermektedir. Rüyada alev görmüş kişinin girişeceği iş başlarda rüya sahibi kişinin istediği gibi gitmeyip endişeye ve kaygıya yol açsa da sonraları yaşanacak gelişmeler ile bu iş yoluna girmeye başlayacak ve rüyayı gören kişinin yüzünü güldürecek demektir.  Bu işin tamamlanması uzun bir zaman alabilir ve bu süreç iş sahibi kişileri yorabilir, ve oldukça uğraştırabilir ancak sabırla beklenilmesi durumunda iş beklenen başarıyı getirip rüya sahibinin yüzünü güldürebilir ve bu işten edinilecek kar ev ahalisini mutlu edip kişileri refah seviyesine ulaştırabilir.
Ancak elde edilecek bu kazanç ile rüya sahibi kişi sadece kendi hayatını düşünüp parasına para, zenginliğine zenginlik katarken fakir ve yardıma muhtaç insanların da elinden tutmalı onları ayağa kaldırmaya çalışmalıdır. Karnı aç olanları doyurmalı, üstü başı yetersiz olanları giydirmeli ve yoksul insanları sevindirmelidir. Unutulmamalıdır ki Allah paylaşan kullarını sever, bencil ve sadece kendi hayatını düşünen kullar pek hayırlı kimseler olarak görülmez.
 
Sonuç olarak rüyada alev görülmesi kötü başlayan bir işin iyiye gideceğini ve eğer sağlıklı kararlar verilebilirse bol kazanç getirebileceğini gösterir. Ancak bu iş sonunda bir kazanç sahibi olduktan sonra bu meblağın bir kısmını hayırlı işlerde kullanıp insanlara yardım etmenin rüya sahibi kişi için daha hayırlı ve daha bereketli olacağını gösterir.
 
Rüyada alev görmenin bir diğer tefsiri de şu şekildedir. 
 
Rüyada alev görmek rüyasının 2 farklı tefsiri bulunmaktadır. Birinci tefsiri yukarıda okuyacağınız gibi girilecek bir işten elde edilecek olan kazanç olmak ile beraber ikinci tefsiri ise :
Allah’ın rüya sahibi kişiyi işlemiş olduğu bir günahtan ötürü uyarması manası taşımaktadır. Rüya sahibi kişi kul hakkına el uzatma ile karşı karşıya kalmış veya bu eylemi gerçekleştirmiş olabilir veya üzmemesi gereken bir kişiyi üzmüş, yapmaması gereken bir davranışta bulunmuş ve günah işlemiş olabilir. Bu rüyanın görülmesinin amacı Allah’ın kulunu uyarması ve kulunun hak yoluna tekrar geri dönmesi için bir uyarı olabilir.

 
 
Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz
rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 
 

Rüyanızın Yorumu

Rüya Tabirleri Cc

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments