Rüyada Aldatmak

 

Rüyada Aldatmak

Rüyada aldatmak rüya alimlerince hayra yorumlanmaz. Rüyada aldatılmak rüyası ne kadar hayırlı ve iyi bir rüya ise rüyada aldatmak rüyası da bir o kadar kötü ve hayırsız rüya olarak bilinir.
Önceki makaleden okuyacağınız gibi rüyada aldatılmak rüyası sorun ve sıkıntıların hidayete ereceğine, her şeyin geride bırakılıp güzel ve aydınlık bir geleceğe kavuşulacağına ve aydınlık müjdelerin alınacağının habercisidir ve çok ama çok hayırlı bir rüya olarak bilinmesine karşın rüyada aldatılmak bir o kadar kötü bir rüya olarak bilinir.

Rüyada aldatmak rüyasını genel olarak yorumlayacak olur isek rüya sahibi kişinin ; fani hayatın insan gözünü boyayan sahte güzelliklerine aldanmak, eşe dosta yalan söylemiş olmak, imanı kaybetmeye yakın olmak, şeytanın oyunlarına gelmek, Allah yolundan uzaklaşmaya yakın olmak, helal peşinden koşmamak, yanlışlar yapmak gibi örnekler ile açıklayabiliriz. Rüyada aldatmak gören kişi gerçek yaşantısında yanlışa sürüklenmiş ya da sürüklenmeye yakın kişi olarak kısaca da açıklayabiliriz.

Bu kişiyi sıkıntılı bir dönem beklemektedir. Rüyayı gören kişi yakın bir zaman içerisinde kötü bir dönem geçirebilir veya sorunlar ve sıkıntılar ile boğuşabilir. Bu sorun sıkıntıların içerisinde maddi yönden sorunlar da bulunabilir. Bu sorunlar da rüya sahibi kişiyi sosyal yaşantısında zor duruma düşürebilir ve ödemekte güçlük çekeceği borç para bulmaya zorlayabilir.

Rüyada Aldatmak gören kişinin yapması gerekenler

Her kim rüyada aldatmak görmüş ise bu kişinin sorun ve sıkıntılarından kurtulmak için bir takım eylemler yapması ve hayatını düzene koyması gerekmektedir. Bu eylemlerin başlıcaları şu şekildedir ;

Rüya sahibi kişi Allah’ın ona bahşettiği güzel ahlakına tekrar kavuşmalıdır. Bunun için ise helale yönelerek hak yolunda mücadele etmesi ve harama bulaşmaması gerekmektedir. İmanını tekrar geri kazanmalı ve geçireceği kötü dönemde sakinliğini ve sükunetini koruyarak isyan etmemeli bu kötü ve yorucu dönemin geçmesini beklemelidir.
Aynı zamanda yüreğindeki merhameti tekrar geri kazanmalı, Allah’ın yarattığı ve yeryüzüne gönderdiği canlılara karşı sevgi ve saygılı olmalı, onları üzmemeli ve canını yaktığı kişilerin gönlünü almalıdır.

Eğer kişi bunları yerine getirir ve yüreğine imanı tekrar koyabilirse ve Allah yolunda yüreğini imanla, sevgi ile şefkat ile doldurur ise geçireceği kötü dönem kısa sürede son bulabilir ve tekrar Allah’ın rahmetini üzerine alarak temiz, saygın ve sakin hayatına geri dönebilir.

Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz
rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 

Rüyanızın Yorumu

Rüya Tabirleri Cc

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments