Rüyada Aldatılmak

 

Rüyada Aldatılmak

Rüyada aldatılmak görmek rüya alimlerince pek hayra yorulur. Gerçek hayatta aldatılmak insanın başına gelebilecek en kötü şeydir belki de, fakat böyle bir eylemi rüya içinde görmek çok farklı rüya tabirlerine denk gelmektedir. Görülen rüyanın gerçek hayattaki karşılığı oldukça kötü olsa da rüya tefsiri dünyasında bu rüya tam aksine oldukça hayırlı bir takım şeylere de yorumlanabilir ve güzel şeylere alamet dahi edebilir. Bu yüzden görülen rüyanın ne kadar kötü olursa olsun ” tefsiri de kötüdür, hayra alamet değildir, ” demek yanlıştır. Sitemiz üzerinden gördüğünüz rüyanın tefsirini incelemeden herhangi bir yargıya, korku hissine kapılmayın.

Bu açıklamadan sonra rüyada aldatılmak görmenin tefsirini neye işaret ettiğini hep beraber inceleyelim. Rüyada aldatılmak : bu dünyanın sahte güzelliklerine, heveslerine, şeytanın oyunlarına kanmamış insanın içindeki imanı, temizliği ve güzel ahlakına nispeten görülmüş bir rüyadır. Yani rüya sahibi kişi bu dünyadaki şeytanın oyunları olan sahte güzelliklerin peşinden gitmeyerek nefsini dizginlemiş ve Allah’a, onun kitabına olan bağlılığından vazgeçmeyerek doğru yolundan şaşmamış demektir. Her kim böyle bir rüya görmüş ise gelecek bir zamanda bu davranışlarından ötürü ödüllendirilecek ve bereket, bolluk sahibi olacaktır.

Rüyada aldatılmak her kula nasip olmayacak bir rüyadır. Bu rüya oldukça hayırlıdır ve güzel haberler alınacağının müjdesidir. Bu kişinin belki şuan bir takım borcu harcı olabilir veya belirli başlı bazı sorunları olabilir ancak Allah hiçbir kuluna taşıyamayacağı bir yük vermez. Görülen bu rüya da bu sıkıntıların gideceğinden, ve bolluğa, berekete ulaşılacağından bahseder niteliktedir. Yani iyiye delalet eder.
Rüya sahibi kişi yeter ki imanını kaybetmesin ve Allah yolunda elçi olmaya devam etsin. Yeter ki yüreğindeki merhameti, şefkati, sevgiyi, hassasiyeti, güzelliği ve aydınlığı kaybetmesin.  Rüya sahibinin yüreğinde iman ve Allah korkusu olduktan sonra her türlü zorluğu aşacak ve her türlü soruna, sıkıntıya göğüs gererek beklediği ve ufukta beliren o aydınlığa, ferahlığa ulaşacaktır.

Allah bu rüya sahibinin yolunu, gönlünü, bahtını açık etsin. Onu ışığından ayırmasın, gelecekte hayalini kurduğu işleri başarmasında yardımcı olsun.

 

 

Yazımız içerisinde rüyanızın yorumunu bulamadıysanız Ana Sayfamızdan “Rüya Gönder” butonuna tıklayarak görmüş olduğunuz
rüyayı bize yazabilir hocalarımızdan tefsirini öğrenebilirsiniz.

 

Rüyanızın Yorumu

Rüya Tabirleri Cc

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz

Comments

comments